اخبار آکادمی, اخبار گردشگری, اخبار و رویدادها

تدریس رشته گردشگری در هنرستان شهید هاشم مهدوی بخش ماهان

به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ فریدون فعالی با اشاره به اینکه به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی گردشگری(27سپتامبر) برنامه های متعددی پیش بینی شده است، افزود: از امروز تدریس رشته گردشگری در هنرستان شهید هاشم مهدوی بخش ماهان آغاز می شود.

او با بیان اینکه دیپلم گردشگری به دلیل جذابیت دروس این رشته در مقایسه با سایر دیپلم ها مورد توجه بیشتری قرار گرفته است، تدریس رشته گردشگری  با همکاری مرکز آموزشی هفتواد کویر کرمان در دو هنرستان استان کرمان آغاز گردیده است. دانش آموزان و داوطلبان علاقمند می توانند با سپری کردن دروس عمومی و تخصصی مرتبط، موفق به اخذ دیپلم گردشگری شوند.

فعالی تصریح کرد: فارغ التحصیلان رشته گردشگری می توانند به فعالیتهای مرتبط با صنعت گردشگری پرداخته و در این صنعت نوپا راه موفقیت را در پیش گیرند.

او با اشاره به اینکه بخش ماهان دارای جاذبه های منحصربفردی است که هر گردشگری را به سوی خود جذب می کند، بیان کرد: با توجه به اینکه صنعت گردشگری صنعتی فرابخشی است باید همه دستگاههای مرتبط برای رونق این صنعت با اداره کل میراث فرهنگی همکاری کنند.

فعالی خاطرنشان کرد: در دوران کرونا آسیب زیادی به صنعت گردشگری این استان وارد شده است امیدواریم با پشت سر گذاشتن این بحران دوباره بتوانیم شاهد حضور گردشگران درسرتاسر استان کرمان باشیم زیرا این استان ظرفیت خوبی در زمینه جاذبه های و همچنین زیرساخت های آن دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *