دانستنی‌های گردشگری

روش‌های کسب درآمد در سفر

  1. کسب درآمد در سفر با آموزش:

آموزش زبان می‌تواند یکی از بهترین روش‌های کسب درآمد در سفر باشد.

در بعضی از کشورها انجمن‌های زیادی وجود دارد که شما می‌توانید قبل از سفر با ارسال رزومه خود، بعد از رسیدن به مقصد به افرادی که ابراز آمادگی کردند زبان مادری خود و یا زبانی که بر آن تسلط دارید را یاد دهید و مبلغی را دریافت کنید.

  1. کسب در آمد در سفر با کار در اقامتگاه‌ها:

معمولا کار در اقامتگاه‌ها چند ساعت در روز است. بیشتر آن‌ها در ازای چند ساعت کار در روز به عنوان رسیپشن یا تمیز کردن اتاق‌ها … به شما جای خواب، وعده‌های غذایی و یا حتی مقداری حقوق هم می‌دهند.

  1. کسب در آمد در سفر با شغل‌های آنلاین:

یکی از بهترین روش‌های کسب در آمد در سفر، کارهایی است که می‌توانید به صورت آنلاین و از طریق اینترنت انجام دهید، مثل طراحی سایت، برنامه‌نویسی، فتوشاپ و ادیت عکس، ترجمه، نویسندگی، مشاوره و…

  1. کسب درآمد با چیدن میوه:

ممکن است بتوانید در باغ میوه به عنوان کسی که میوه‌ها را می‌چیند و برای فروش ارسال می‌کند، کار کنید. این کارها معمولا پاره وقت و فصلی هستند و معمولا به ازای هر کیلو میوه که جمع کنید پول دریافت می‌کنید.

این کار در کشورهایی مثل استرلیا، آمریکا و کانادا رواج بیشتری دارد.

  1. کسب درآمد در سفر با سفرنامه نویسی:

این کار از آن دسته کارهایی است که خیلی‌ها فکر می‌کنند سخت و وقت‌گیر است، اما اگر مهارت خوبی در آن پیدا کنید می‌توانید با در اختیار گذاشتن سفرنامه‌هایتان با آژانس‌های گردشگری و یا کسانی که به تجربیات شما نیاز دارند کسب در‌آمد کنید.

  1. کسب درآمد در سفر با آموزش ورزش:

اگر ورزش خاصی بلد هستید و می‌توانید آن را آموزش دهید می‌توانید پول خوبی به دست آورید. مثل اسکی، شنا، ورزش‌های رزمی، ژیمناستیک، موج‌سواری و… بستگی دارد که چه فصلی به کجا سفر می‌کنید.

  1. کسب در آمد در سفر با تورلیدری:

این مورد با دیگر فعالیت‌ها کاملا متفاوت است و نیاز به روابط عمومی بالایی دارد. برای اینکه بتوانید در سفر به عنوان راهنمای تور کار کنید باید درباره مقصد خود اطلاعات کافی و مناسبی داشته باشید تا بتوانید آن‌ها را با دیگران به اشتراک بگذارید. در کنار این باید بتوانید به خوبی صحبت کنید و بهتر است که به زبان انگلیسی هم برای تورهای خارجی، تسلط داشته باشید.

  1. کسب در آمد در سفر با عکاسی و فیلم‌برداری:

برای انجام این کار باید دوربین عکاسی و فیلم‌برداری مناسبی داشته باشید. می‌توانید قبل سفر سفارش ویدئو یا عکس بگیرید و یا در طول سفر عکاسی و یا فیلم‌برداری کرده و در موقعیت مناسبی آنها را بفروشید.

  1. کسب درآمد در سفر با کار داوطلبانه:

سازمان‌ها و ارگان‌های زیادی هستند که متقاضیان و داوطلبان را از کشورهای مختلف جمع می‌کنند و در ازای جای خواب و غذا، از آنها در کار یا پروژه خاصی کمک می‌گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *